Informace o nás


Společnost Fabri-Moravia s.r.o. vznikla  v roce 2005 a navázala tak na předchozí činnost zakladatele Ing. Františka Břinka a paní Marianny Frey-Amon, majitelky rakouské společnosti Frey-Amon. Nejen na tuzemském trhu tak uplatňuje svoje letité zkušenosti s výrobou a obchodní činností zejména v oblasti obalového, stavebního a truhlářského řeziva, plošných materiálů (OSB, překližky), spárovek, palubek a ostatních dřevoproduktů a patří aktuálně k nejvýznamnějším dodavatelům v segmentu dřevozpracujícího průmyslu. Mimo vlastní výrobu se dále specializujeme na dovoz obalové překližky z Brazílie.

    

Nabízíme sušení a tepelné ošetření námi produkovaného řeziva. Jsme držiteli osvědčení o funkční způsobilosti zařízení na ošetření obalového dřevěného materiálu podle ISPM (International standards for Phytosanitay Measures).

Dřevo je náš svět, náš život. Dává nám obživu, učí nás skromnosti a naším zákazníkům přináší radost.

Oba majitelé společnosti paní Marianne Frey Amon a Ing. František Břinek se již několik desetiletí snaží formovat povědomí o osobitém charakteru dřeva a jeho přirozenosti. Neustále se snažíme zdůrazňovat specifické vlastnosti a kvality dřeva.

Dřevo pro Vás nakupujeme v certifikovaných lesích v celé Evropě. Nakoupenou kulatinu dále zpracováváme od roku 2001 v našem moderním pilařském provozu a Vám jej nabízíme v široké škále rozměrů a kvalit ve dvou skladech o celkové rozloze 90 000 m2.

V případě, že se rozhodnete pro naše výrobky, bude nám ctí a potěšením, že se další zákazník rozhodl vstoupit do naší dřevařské rodiny.